KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14156467
nr 1415 6467
Hennie Strålhammar
(1907-1977), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 45x52 cm
Hennie Strålhammar, svensk skulptör och målare född 1907, död 1977.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 19:22:33
30/8 19:12:48
Hennie Strålhammar
Läs mer om Hennie Strålhammar